Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar 2019.
Autor: Nada Topić, 14. 11. 2019.

U školi je ovaj tjedan održano međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar (Bebras) u kojem su sudjelovali učenici sedmog, šestog, petog, trećeg, drugog i prvog razreda s učiteljima Srećkom Tomašem, Sanjom Štrk, Jelenom Žunić i Petrom Petrić.

"Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja. Dabar se izvrsno nadovezuje na kurikularnu reformu kojom se potiče razvoj računalnog razmišljanja od prvog razreda osnovne škole kroz rješavanje primjerenih problemskih i logičkih zadataka, stvaranje strategija za analiziranje i rješavanje problema te programiranje čime se postupno uvodi učenike u svijet digitalne tehnologije. Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga “Suradnici u učenju” uz podršku Hrvatskog saveza informatičara, Visokog učilišta Algebra i CARNET-a. Natjecanje podržava i Ministarstvo znanosti i obrazovanja."

Pripremili: Srećko Tomaš, Jelena Žunić i Sanja Štrk