I lektira može biti zabavna!
Autor: Nada Topić, 6. 12. 2018.

U kakvoj su vezi pizza i lektira? Odgovor na ovo pitanje mogu dati učenici 6. c razreda nakon sata obrade lektire "Sretni kraljević" O. Wilda s profesoricom Goranom Vukelić.

Nakon kratke provjere razumijevanja pročitanog djela, uslijedio je grupni rad -  izrada pizza lektire. Učenici su bili podijeljeni u četiri skupine. S prednje strane kartonske kutije trebali su oslikati naslovnicu zadane bajke, a unutra su trebali izraditi pizzu i to na način da je svaka skupina dobila osam pitanja na koja su trebali odgovoriti. Svaka kriška pizze bila je odgovor na jedno pitanje. Učenicima 6. c razreda se veoma dopao ovaj način obrade lektire i rado su izvršavali zadatke. Cilj ovakvih satova lektire je da se djeci približe lektirna djela  te da se djecu motivira za čitanje lektire.

Pripremila: Gorana Vukelić, prof.

Unutar kutija bile su slasne "literarne" kriške: