16. studenoga - Zentangle radionica i Međunarodni dan tolerancije
Autor: Nada Topić, 16. 11. 2018.

Povodom  Međunarodnog dana tolerancije koji se obilježava 16. studenoga održana je Zentangle radionica s učenicima polaznicima Grupe. Zentangle je jednostavna metoda tehnike crtanja strukturiranih uzoraka. Obično se izvodi na malim četvrtastim papirićima crnim flomasterima različitih debljina. Učenici su koristili Zentangle metodu crtanja kako bi nacrtali otisak vlastite ruke. Jednako kao što je svaki otisak prsta i dlana drugačiji tako su različiti bili i dlanovi nacrtani Zentangle metodom. Zentangle metoda crtanja poboljšava koncentraciju i kreativnost, jača samopouzdanje te pozitivno utječe na konflikte i rješavanje problema.

Prije same radionice pogledali smo video isječak u kojem je prikazana Zentangle metoda i tehnika. S učenicima se poveo razgovor o tome kakve sve oblike oni crtaju na rubovima bilježnica i zašto to rade, razgovaralo se o različitosti i toleranciji. Uz opuštajuću glazbu učenici su su vrlo brzo kreairali sjajne crteže stvarajući ponekad vrlo pravilne i precizne strukture. Radionica je održana u školskoj knjižnici, a uz knjižničarku Nadu Topić sudjelovala je i psihologinja Josipa Vukman i odgajateljica Katarina Elez Grdan. Učenici su bili jako zadovoljni provedenom radionicom, a učinak glazbe, razgovora i Zentangle metode odmah se uočio na svima te je vladalo opušteno i pozitivno ozračje.

Crteži nastali na radionici: